საქართველოს
სამოციქულო ავტოკეფალური
მართლმადიდებელი ეკლესია

წმინდა სინოდი – წევრები

10 ნოემბერი

 წმ. სინოდის თავმჯდომარე:   უწმიდესი და უნეტარესი ილია II
სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქი,
მთავარეპისკოპოსი მცხეთა-თბილისისა და მიტროპოლიტი ბიჭვინთისა და ცხუმ-აფხაზეთისა.

2 შიო – სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის ტახტის მოსაყდრე, სენაკისა და ჩხოროწყუს, ავსტრალიისა და ახალი ზელანდიის მიტროპოლიტი

3 კალისტრატე – ქუთათელ-გაენათელი მიტროპოლიტი

4დანიელი – საჩხერისა და ჭიათურის მიტროპოლიტი

5 აბრაამი – დასავლეთ ევროპის მიტროპოლიტი

6 ისაია – ნიქოზისა და ცხინვალის მიტროპოლიტი

7 ანანია – მანგლისისა და თეთრიწყაროს მიტროპოლიტი

8 ვახტანგი – ცურტაველი მიტროპოლიტი (ტიტულარული)

9 ზოსიმე – წილკნისა და დუშეთის მთავარეპისკოპოსი

10 გიორგი – ტყიბულისა და თერჯოლის მიტროპოლიტი

11 იობი – მროველ-ურბნელი მიტროპოლიტი

12 დავითი – აბბა ალავერდელი მიტროპოლიტი

13 სერგი – ნეკრესის მიტროპოლიტი

14 იოსები – შემოქმედელი მიტროპოლიტი

15 სერაფიმე  მიტროპოლიტი

16 გრიგოლი – ფოთისა და ხობის მიტროპოლიტი

17 ნიკოლოზი – ახალქალაქისა და კუმურდოს მიტროპოლიტი

18 თეოდორე – ახალციხისა და ტაო-კლარჯეთისა მიტროპოლიტი

19 საბა – ხონისა და სამტრედიის მიტროპოლიტი

20 დიმიტრი – ბათუმისა და ლაზეთის მიტროპოლიტი

21 ანტონი – ვანისა და ბაღდათის მიტროპოლიტი

22 გერასიმე – ზუგდიდისა და ცაიშის მიტროპოლიტი (დროებითი მმართველი გერმანიისა და ავსტრიის ექსარქიისა)

23 ანდრია – გორის და ატენის მიტროპოლიტი

24 პეტრე – ჭყონდიდის მიტროპოლიტი

25 სტეფანე – ცაგერისა და ლენტეხის მიტროპოლიტი

26 ილარიონი – მესტიისა და ზემო სვანეთის მიტროპოლიტი

27 იოანე – რუსთველი მიტროპოლიტი

28 დავითი – ადიშელი მთავარეპისკოპოსი (ტიტულარული)

29 ექვთიმე – გურჯაანისა და ველისციხის მთავარეპისკოპოსი

30 ლუკა – საგარეჯოსა და ნინოწმინდის მთავარეპისკოპოსი

31 ზენონი – დმანისისა და აგარაკ-ტაშირის, დიდი ბრიტანეთისა და ირლანდიის მთავარეპისკოპოსი

32 იუგუდიელი – სტეფანწმინდისა და ხევის მთავარეპისკოპოსი

33 სპირიდონი – სხალთელი მთავარეპისკოპოსი

34 ეფრემი – ბოლნელი მთავარეპისკოპოსი

35 მელქისედეკი – მარგვეთისა და უბისის ეპისკოპოსი

36 იაკობი – ბოდბელი ეპისკოპოსი

37 მიქაელი – თიანეთისა და ფშავ-ხევსურეთის ეპისკოპოსი

38 დიმიტრი – ხორნაბუჯელი ეპისკოპოსი

39 დამიანე – სამთავისისა და კასპის ეპისკოპოსი

40 სვიმეონი – სურამის და ხაშურის ეპისკოპოსი

41 გიორგი – მარნეულისა და ჰუჯაბის ეპისკოპოსი

42 იოანე – გარდაბნისა და მარტყოფის ეპისკოპოსი

43 გრიგოლი – წალკელი ეპისკოპოსი

44 ლაზარე – ბორჯომისა და ბაკურიანის ეპისკოპოსი

45 დოსითეოსი – ბელგიისა და ჰოლანდიის ეპისკოპოსი

46 საბა – ჩრდილოეთ ამერიკის ეპისკოპოსი

47 ვახტანგი – ნიკორწმინდელი ეპისკოპოსი